2019-04-05

Wykłady na Wydziale Nauk o Ziemi

4 kwietnia 2019r klasy drugie LO uczestniczyły w wykładzie na Uniwersytecie Śląskim Wydziału Nauk o Ziemi. Tematem wykładu były Interakcje Sfer Ziemi. Prelegentem był dr Andrzej Boczarowski, który zachwycił naszych uczniów swoją wiedzą i umiejętnościami retorycznymi. Wykładowca to znany autor podręczników do biologii w szkole podstawowej i współtwórca Parku w Krasiejowie. Doktor Boczarowski to paleontolog, którego zespół badawczy kilka lat temu odkrył na Krecie najstarsze ślady istoty człowiekowatej.

Był to bardzo udany wyjazd. Młodzież mogła zapoznać się i ofertą studiów tego wydziału. Wielokrotnie podczas wykładów informowana o możliwościach rozwoju zawodowego, po ukończeniu poszczególnych kierunków. Uczniowie zapoznali sie z licznymi wystawami skał i minerałów, skamieniałości oraz starych laboratoriów badawczych wyeksponowanych w Muzeum Geologicznym. Młodzież została również poinformowana o zbawiennej działalności gazów cieplarnianych, dzięki którym nie zamarzamy, trującym tlenie którym musimy oddychać oraz potędze magnetosfery dzięki której pył słoneczny nie może nas zniszczyć. To tylko nieliczne watki interesującego wykładu.