2017-03-29

ZAWODY MIEJSKIE W BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła była organizatorem zawodów miejskich w badmintona. Zawody te odbyły się 24 marca.

Naszą szkołę reprezentowali ;
W kategorii dziewcząt ;
• Paulina Habowska
• Natalia Zalewska
W kategorii chłopców;
• Jakub Leszczyński
• Damian Siwek
Zarówno w kategorii żeńskiej jak I męskiej do zawodów zgłosiły się cztery szkoły.Rywalizację w zawodach rozpoczęły dziewczyny. Zawody rozgrywane były w systemie podwójne K.O. Nasze zawodniczki zakończyły zawody odpowiednio: Paulina Habowska II miejsce indywidualnie, Natalia Zalewska III miejsce indywidualnie. Nasze zawodniczki przegrały tylko z Weroniką Lasek z ZSZ, która indywidualnie została mistrzynią miasta. Natomiast w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła nasza szkoła i awansowała do zawodów rejonowych.

Klasyfikacja końcowa zawodów w kategorii dziewcząt ;
1. ZS Nr 1
2. ZSZ
3. ZS Nr 5
4. ZS Nr 6

Po zakończonym turnieju dziewcząt do rywalizacji przystąpili chłopcy. Turniej został rozegrany również systemem podwójne K.O. Nasi zawodnicy zakończyli rywalizację na miejscach: Jakub Leszczyński został indywidualnie wicemistrzem miasta, natomiast Damian Siwek zajął IV miejsce, co w klasyfikacji generalnej dało naszej szkole mistrzostwo miasta i awans do zawodów rejonowych. Nadmienić warto, że nasi uczniowie przegrali tylko z jednym zawodnikiem –Pawłem Starczewskim (absolwent naszego gimnazjum – były reprezentant szkoły), który został indywidualnym mistrzem miasta.

Klasyfikacja końcowa zawodów w kategorii chłopców ;
1. ZS Nr 1
2. ZS Nr 5
3. ZS Nr 6
4. ZSZ

Zawodników przygotował pan Robert Nowakowski.