Wyszukiwarka

2017-04-12

Zawody miejskie w badmintonie dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych

W roku szkolnym 2016/17 SMS była organizatorem zawodów miejskich w badmintona. Zawody te odbyły się 3 kwietnia dla dziewcząt i 5 kwietnia dla chłopców.

• Dawid Zięba II d

W tym roku zawody odbywały się w systemie gry każdy z każdym do trzech wygranych spotkań. Do mistrzostw przystąpiło 5 szkół w kategorii dziewcząt oraz 4 szkoły w kategorii chłopców. Rywalizacje rozpoczynały pojedynki gry pojedynczej, następnie rozgrywano mecz deblowy. Jeżeli te spotkania nie przyniosły rozstrzygnięcia rozgrywano kolejne  gry pojedyncze. Reprezentujące nas dziewczyny zajęły drugie miejsca w turnieju ulegając tylko gospodyniom turnieju, pozostałe mecze wygrały w stosunku 3:0 . Zajmując II miejsce  awansowały do zawodów rejonowych,.

Natomiast w kategorii chłopców, nasi uczniowie przegrali dwa pierwsze spotkania i w rywalizacji o III miejsce w zaciętym pojedynku ulegli Gimnazjum nr10 w stosunku 3:2, ostatecznie zajmując IV miejsce w zawodach.