2017-04-19

Ćwierćfinały województwa w badmintonie dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych

W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła była organizatorem ćwierćfinałów wojewódzkich w badmintonie. Zawody te odbyły się 11 kwietnia.

Naszą szkołę reprezentowali;

W kategorii dziewcząt ;
• Natalia Zalewska
• Nikola Pasławska

W kategorii chłopców;
• Jakub Leszczyński
• Szymon Rakoczy

Zarówno w kategorii żeńskiej jak i męskiej w zawodach brały udział cztery zespoły (mistrzowie i vicemistrzowie powiatu wodzisławskiego i jastrzębskiego. Rywalizację w zawodach rozpoczęły dziewczyny. Zawody rozgrywane były w systemie mistrz powiatu wodzisławskiego z vicemistrzem powiatu jastrzębskiego i analogicznie wyglądała druga para półfinalistów. Spotkania toczyły się do trzech wygranych pojedynków, dwa mecze singlowe i jeden deblowy, przy braku rozstrzygnięcia kolejne spotkania singlowe. My jako mistrzowie powiatu graliśmy z drugą drużyną z Wodzisławia. Mecz zakończył się naszą porażką. W drugim półfinale też okazały się lepsze zawodniczki z Wodzisławia. Drużynom z Jastrzębia został do rozegrania mecz o trzecie miejsce. Tak jak w zawodach powiatowych nasze zawodniczki okazały się lepsze i pokonały zawodniczki ze szkoły zawodowej w stosunku 3:0 ostatecznie zajmując III miejsce w ćwierćfinałach wojewódzkich.

Klasyfikacja końcowa zawodów w kategorii dziewcząt ;
1 LO Wodzisław
2 LO Rydłutowy
3 ZS Nr 1
4 ZSZ

Po zakończonym turnieju dziewcząt do rywalizacji przystąpili chłopcy. Turniej został rozegrany takim samym systemem jak u dziewcząt. Nasza szkoła w pierwszym półfinale rywalizowała z liceum z Rydułtów. Przegrywając to spotkanie zakończyliśmy udział w zawodach, plasując się na III miejscu w ćwierćfinałach wojewódzkich. Rywalizację wygrali chłopcy z Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia, pokonując po zaciętej walce liceum z Rydułtów.
Klasyfikacja końcowa zawodów w kategorii chłopców ;
1 ZST Wodzisław
2 LO Rydłutowy
3 ZS Nr1
Drużyny które zajęły pierwsze miejsca w ćwierćfinałach wojewódzkich będą reprezentować nasz rejon w zawodach wojewódzkich. Życzymy im powodzenia