2017-06-20

Dzień Sportu 2017 w Zespole Szkół Nr 1

19 i 20 czerwca odbyły się Dni sportu dla uczniów ZS Nr 1.

W poniedziałek odbył się turniej piłki nożnej, w którym brały udział reprezentacje chłopców jednej klasy. Najlepszą w tym rozgrywkach okazała się klasa 2B, II miejsce wywalczyła klasa 1A, a trzecie klasa 2A.

Wtorek był dniem rywalizacji klas gimnazjalnych w następujących konkurencjach.

- turniej piłki nożnej dla chłopców,

- turniej piłki siatkowej (3dz + 3 chł),

- turniej siatkówki plażowej mikstów,

- turniej tenisa stołowego,

- turniej tenisa ziemnego,

- lekkoatletyka: skok w dal, 100m, 300m, 600m, 1000m, pchnięcie kulą.

Największym zainteresowaniem cieszył się turniej piłki nożnej, do którego zgłosiło się 7 klas: 1c, 1d, 2c, 2d, 2f, 3b, 3d.  Nie tylko chłopcy brali w nim udział, ale w składach reprezentacji klasy 1c znalazły się również dziewczyny. Rozgrywki przebiegały systemem „każdy z każdym”, a mecz trwał 1o minut. Zwycięzca nie był znany do ostatniej chwili. Stosunek bramek zadecydował, że Mistrzem Gimnazjum Nr 6 w turnieju piłki nożnej została klasa 2d, za nimi 3d i na trzecim miejscu klasa 3b.

W turnieju piłki siatkowej klasa 2f pokonała 3:0 klasę 1c.

Siatkówka plażowa misktów przyciągnęła 3 pary. Walka na piasku w pełnym słońcu to świetna i męcząca rozrywka. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco.

I miejsce – Marta Śmiech i Dawid Wiśniewski

II miejsce – Ania Smyrak i Natalia Dolata

III – Ania Szymiczek i Sebastian Jaskuła

W turnieju tenisa stołowego w kategorii dziewcząt zwyciężyła Natalia Szewczuk, pokonując Magdę Brożyńską i Justynę Stachowicz. W kategorii chłopców mistrzem okazał się Sebastian Jaskuła, a zaraz po nim Sebastian Pawlik i Mikołaj Cochur.

Rozgrywki tenisa ziemnego zakończyły się zwycięstwem Wiktorii Kapusty. II miejsce zajęła Wiktoria Miara, a III Radosław Bartel.

W Konkurencjach lekkoatletycznym brali udział głównie uczniowie klas sportowych, ale okazało się że uzdolnionych w tej dziedzinie mamy również w klasach ogólnych. Wyniki poszczególnych konkurencji wyglądały następująco:

Skok w dal  dziewcząt: I miejsce Wiktoria Herman, II miejsce Patrycja Parzych.

100 m chłopców: I miejsce Grygier Damian.

100 m dziewcząt: I miejsce Patrycja Parzych, II miejsce Wiktoria Herman, III miejsce Monika Mędrak.

300 m dziewcząt: I miejsce Natalia Sikora.

300 m chłopców: I miejsce Dawid Wiśniewski.

600 m dziewcząt: I miejsce Kozak Aleksandra, II miejsce Elena Naperotti.

1000 m dziewcząt: I miejsce Elena Naperotti.

Pchnięcie kulą chłopców: I miejsce Kacper Glaser, II miejsce Dawid Walczak.

Pchnięcie kulą dziewcząt: I miejsce Marta Śmiech, II miejsce Wiktoria Herman, III miejsce Elena Naperotti.

Gratulujemy zwycięzcom! Złote medale za I miejsca i dyplomy za II i III miejsca zostaną wręczone podczas uroczystego rozdania świadectw na sali gimnastycznej.

Przypominamy, że jutro (środa 21 czerwca) jest turniej piłki nożnej pomiędzy nauczycielami, a zwycięzcami turniejów piłki nożnej z LO i Gimnazjum. Ze względu na nieobecność w dniu jutrzejszym klasy 2d, w turnieju wezmą udział wicemistrzowie, czyli klasa 3d. Zapraszamy na godzinę 9:00.